НАЈАВА – Изложба слика и цртежа Младена Мићића

У галерији Завичајног музеја у Градишци, у петак, 17. септембра 2021. године у 19 часова биће отворена изложба слика и цртежа „СВЈЕДОЦИ ВРЕМЕНУ“ Младена Мићића, студента завршне године Академије умјетности Универзитета у Бањалуци.

Завичајни музеј Градишка у сарадњи са Академијом умјетности у Бањалуци, већ трећу годину заредом додјељује награду креативним и талентованим младим умјетницима, као подстицај за њихов даљи рад и напредак. За 2020. годину награда Завичајног музеја у Градишци за сликарство је додјењена Младену Мићићу, који се награђује самосталном изложбом у галеријском простору Завичајног музеја.

Младен Мићић, рођен 1998. године у Бијељини. Студент је завршне године Академије умјетности Универзитета у Бањалуци на одсјеку сликарства у класи професорице Борјане Мрђе.

Награде:

-Награда Академије умјетности Универзитета у Бања Луци за Студију-цртеж, 2018.

-Награда Академије умјетности Универзитета у Бања Луци за Студију-слику, 2019.

-Награда Арт клуб Простора за најбољи рад из медија цртеж, 2019.

-Награда Завичајног музеја Градишка награда за сликарство (самостална изложба), 2020.

-Награда „Галерија Сретен Стојановић“ (самостална изложба), 2021.

-Награда Академије умјетности Универзитета у Бањој Луци за Сликартво, 2021.

-Награда Музеја савремене умјетности Републике Српске (самостална изложба), 2021.