Отворена изложба слика са Likovno-ekološke kolonije „Bardača – Srbac 2022″

У галерији Завичајног музеја Градишка, дана, 17. новембра 2022. године је отворена изложба радова насталих на 39. сазиву Ликовно-еколошке колоније „Бардача – Србац 2022″.

На сазиву учествовало је 18 умјетника из Русије, Белгије, Јордана, Турске, Шведске, Црне Горе, Србије и Републике Српске, под слоганом “Сачувајмо планету – Оаза Србац”.

Директор Центра за културу и спорт Србац, Радован Митраковић рекао је да сљедеће године колонија ће прославити четрдесети рођендан, те до је запримљено 35 апликација међународних од стране сликара.

-На нама је тежак задатак да изаберемо неки десетак имена који ће учествовати – истакао је Митраковић.

Ликовно еколошка колонија “Бардача Србац” једна је од најстаријих колонија на нашем подручју. Годинама окупља еминентне сликаре из региона и Европе. До сада у фундусу имају 672 слике.

Директор Завичајног музеја Градишка Бојан Вујчић, рекао је да овдје имају слике Миле Средојевића, Милована Чикића, Младена Стајчић.

-Средином децембра планирана је изложба признатог ликовног умјетника Зорана Радоњића из Приједора – најавио је Вујчић.

Посјетиоци изложбу могу погледати наредних мјесец дана.