Бројне активности у Завичајном музеју Градишка (ВИДЕО)

Изложба “Бан Стефан II Котроманић (1322 – 1353) 700 година од почетка самосталне владавине” биће отворена вечерас у 18 часова у Завичајном музеју Градишка.

Изложба обухвата све најважније сегменте из живота и владавине бана Стефана II: његово породично стабло, територијално ширење и јачање средњовјековне Босне, економски раст државе, рекао је између осталог Бојан Вујчић директор Завичајног музеја Градишка.

Изложба, чији је аутор  виши асистент на Филозофском факултету у Бањалуци Дејан Дошлић , за посјетиоце ће бити отворена наредних мјесец дана.

Након поменуте изложбе у Завичајном музеју биће уприличене три ликовне изложбе.

Осим изложбених активности у овој установи тренутно су ангажовани на припремама за археолошка истраживања, а у току је и снимање документарног филма “На правди Бога“.

ИЗВОР: РТВГ