ЗАВИЧАЈНИ МУЗЕЈ ДОБИО ЛЕГАТ БОРИСЛАВА БОРЕ ЊЕЖИЋА

ЈУ Завичајни музеј Градишка добила је легат Борислава Боре Њежића, који се састоји од умјетничких дјела – мозаици, графике, уље на платну, те комплетан ликовни и мозаички атеље, као и многе личне ствари које ће нам бити неопходне у формирању сталне поставке овог умјетника.

Како би његово име трајно живјело у нашем граду, музеј ове године покреће нову манифестацију ”Камена колонија, Боро Њежић”, која треба бити одржана у периоду од 7 – 14. септембра 2020. године. Путем међународног конкурса биће ангажована два мозаичара и два вајара, који ће радити на двије задате и двије слободне теме.

Нова умјетничка дјела ће красити одређене локације нашег града, које ће се одабрати накнадно или у току конкурса.

Свако умјетничко дјело ће на себи имати QR код, гдје ће се моћи пронаћи више информација о теми која је рађена и умјетнику који је то дјело израдио.

Читав програм ће бити пропраћен документарно-играним филмом, изложбом и монографијом о овом умјетнику.