Изложба “ТАМО” Босе Остић у Завичајном музеју Градишка (ФОТО/ВИДЕО)

У Галерији Завичајног музеја Градишка дана, 22. априла је отворена изложба слика, Босе Остић добитнице награде Плакета Банског двора за 2019/2020. годину.

Ријеч је о награди која је успостављена у циљу промовисања и афирмације младих и талентованих умјетника Бањалуке и Републике Српске, а која се већ трећу годину за редом додјељује најбољим студентима завршних година Академије умјетности Универзитета у Бањалуци.

Слике и инсталације које прати назив “ТАМО”, представљају властито истраживање и трагање за бесконачним плаветнилом свега онога што се налази на њему и испред њега.

Конципиране су тако да акценат буде на различитости формата слика које посматрача доводе тачке гдје “облаци постају облици”.

Приказани минималистички, сведени на основне боје, страни и далеки, реални и нереални, праћени су “неон свјетлом”. Неон свјетло које се појављује на одређеним сликама представља паузу, али и паралелу са далеким, недостижним пространствима.

Видео: