ИНИЦИЈАТИВА ЗА ИЗГРАДЊУ ТРГА ЧУБРИЛОВИЋА И СТАТУЕ ВЕЉКА ЧУБРИЛОВИЋА

ЈУ Завичајни музеј Градишка у сарадњи са општином Градишка упустила се у један велики и озбиљан посао, а то је изградња Трга Чубриловића са статуом Вељка Чубриловића на централној позицији. Будући трг се са разлогом позиционира испред тзв. Црвене зграде, јер се у њеној непосредној близини налазила породична кућа Чубриловића.

Комплетан пројекат ће бити заокружен документарно играним филмом, чије снимање ће водити Милан Пилиповић у сарадњи са музејом, те изложба и монографија о знаменитим градишким породицама, чији аутор је Бојан Вујчић. Комплетан пројекат биће презентован сљедеће 2020. године, а о тачном датуму ћете бити накнадно обавјештени.

Идејно рјешење трга израдио је Младен Ковјанић, по упутама стручних људи из општине и музеја, те му се овом приликом захваљујемо.