КОНКУРС ЗА ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО ЗАВИЧАЈНОГ МУЗЕЈА ГРАДИШКА 2023

На основу члана 5. и 14. Статута ЈУ Завичајни музеј Градишка („Службени гласник града Градишка“ број 1/08), директор Установе расписује

КОНКУРС

за ликовно стваралаштво

I

Расписује се Конкурс за ликовно стваралаштво ученика основних и средњих школа, те предшколских установа са подручја града Градишка.

Учешће на Конкурсу није условљено темом, техником, нити форматом рада. Ученици се могу изразити према властитом сензибилитету, а најуспјешнији радови и ученици биће награђени.

II

Радове је потребно доставити до 10. априла 2023. године, лично или путем поште на адресу ЈУ Завичајни музеј Градишка, Младена Стојановића бр. 8, 78400 Градишка, након чега ће комисија донијети одлуку о награђеним радовима.

Радови се достављају у затвореним ковертама одговарајућег формата или импровизованим ковертама у складу са димензијама рада, са уписаним подацима аутора (име и презиме, разред и школа) на полеђини рада.

III

Конкурс за ликовно стваралаштво ће бити објављен на огласној плочи ЈУ Завичајни музеј Градишка и на интернет страници www.muzejgradiska.com.

IV

Изложба радова ће бити приређена у ЈУ Завичајни музеј Градишка или на платоу испред ЈУ Културни центар Градишка, у зависности од временских услова, 13. априла 2023. године, у периоду када град Градишка обиљежава Међународни дан умјетности, проглашен од стране UNESCO-a.

На изложби ће бити проглашени најбољи радови и додијељене награде.

Награде се додијељују за прва три рада у свим категоријама, и то на сљедећи начин:

• предшколска дјеца ће бити награђена поклон боном у вриједности од три пута по 50,00 КМ

Ученици основне школе ће бити награђени поклон боном, и то:

• ученици од 1. до 5. разреда у вриједности од: 50,00 КМ, 100,00 КМ и 150,00 КМ
  •  и ученици од 6. до 9. разреда у вриједности од: 50,00 КМ, 100,00 КМ и 150,00 КМ.
  • Ученици средње школе ће добити новчану награду у износу од: 100,00 КМ, 150,00 КМ и 200,00 КМ, а првопласирани ће стећи право учешћа на Атељеу на отвореном „Др Борислав Шокчевић“.

Све информације се могу добити на број телефона ЈУ Завичајни музеј Градишка:

051/813-000.

Бојан Вујчић