На језеру Ламинци затворена 19. ликовна колонија

На језеру Ламинци дана, 31. августа 2021. затворен је 19. сазив Ликовне колоније Градишка, на којој је учествовало 10 сликара из Градишке, Бањалуке и Шапца, од којих је осам академских сликара и два студента бањалучке Акедемије умјетности.

Кустос Завичајног музеја Градишка Александар Обреновић, који је селектор и учесник колоније, подсјетио је да су умјетници са радом почели 26. августа и за шест дана насликали 25 слика, углавном са мотивима Градишке и природног амбијента језера Ламинци.

Обреновић је навео да збирка Ликовне колоније Градишка сада броји око 330 умјетничких ђела, која се налазе у депоу или красе зидове градских институција.

Директор Завичајног музеја Градишка Бојан Вујчић најавио је да ће изложба слика са 19. Ликовне колоније, али и прошлогодишњег сазива, бити уприличена до краја године.

Ликовну колонију Градишка, која је затворена синоћ, организовали су Завичајни музеј, Културни центар и Градска управа Градишка.

ВИДЕО: