Одржан Атеље на отвореноме “Др Борислав Шокчевић”

На савском кеју код Завичајног музеја Градишка 3. i 4. јуна 2022. године је одржана дводневна ликовна манифестација Атеље на отвореном „Др Борислав Шокчевић“.

Ова манифестација окупила је ове године 13 академских сликара и студената Академије умјетности из Градишке, Бањалуке и других градова Републике Српске.

-Они сликају дјела са одређеном тематиком, која ће у сриједу 15. јуна у 19 часова бити изоложена у Галеријском простору Завичајног музеја. Посјетиоци ће моћи по приступачним цијенама купити дјела и тиме ће помоћи да се проведу планиране активности музеја, као што су обнова споменика у Брестовчини, Кочићеву знаменитих градишких личности или можда новац ће бити уложен у изградњу трга Васе Видовића – рекао је директор Завичајног музеја Градишка Бојан Вујчић.

На овој манифестацији ће бити насликано најмање тринаест умјетничких дјела.

-Осим академских сликара ту је и унука Борислава Шокчевића, али и полазници Ликовне академије, будућност градишког сликарства – нагласио је Вујчић.