Отворена изложба ”ИЗМЕЂУ ЛИЈЕКА И ОТРОВА”

У ЈУ Завичајни музеј Градишка, 7. новембра 2018. године у 19:00 часова, отворена је изложба под назовом ”Између лијека и отрова”, ауторке Наташе Ковачевић, вишег кустоса биолога у Музеју Републике Српске.

Изложба приказује неке од дивљих и украсних биљака које се користе у народној и службеној медицини. У зависности од примијењене дозе, оне могу имати љековито или у већој или мањој мјери отровно дејство на организам човјека.

Појам отровности је заправо услован. Неки од најјачих биљних отрова су изузетно дјелотворни лијекови, ако се примијене у терапијским дозама. Такве биљке се употребљавају како у традиционалној, тако и у фармацеутској индустрији за добијање важних лијекова.

На изложби ће бити приказане и неке неотровне биљке које, због сличности у изгледу, приликом брања могу се замијенити са неким отровним врстама.

Изложбу можете погледати до 3. децембра 2018. године.

ФОТО ГАЛЕРИЈА: