Почео Симпозијум у камену-Борислав Боро Њежић

У Завичајном музеју Градишка дана, 07. септембра 2020. године је почео Први међународни симпозијум у камену-Борислав Боро Њежић.

Директор Завичајног музеја Бојан Вујиновић рекао је да ће у оквиру Симпозијума два вајара и два мозаичара умјетничка дјела на задату и слободну тему, стварати на лицу мјеста у јавном простору града Градишка по коме ће ова колонија бити јединствена на ширем простору.

Вујиновић је додао да су данас почеле и радионице за дјецу предшколског узраста у оквиру којих ће се дјеца упознати са основама вајарства и мозаика.

„Од глине, пластелина и колаж папира ђеца ће правити одређене фигуре и на тај начин се упознати са основама вјарства и мозаика“, истакао је Вујиновић и додао да је планирано да Симпозијум посјете студенти са Академије ликовних умјетности из Бањалуке.

У оквиру Симпозијума биће приређен меморијал умјетнику који се састоји од документарно-играног филма, монографије и формирања умјетничког легата.