У Дому културе “Србија” приказан документарно-играни филм “Априлски лет”

У Дому културе “Србија” приказан је дана, 6. априла 2023. године документарно-играни филм “Априлски лет” за ученике ОШ “Петар Кочић” из Нове Тополе.

Директор и историчар Завичајног музеја Градишка Бојан Вујчић рекао је да у Лијевче пољу позната прича о капетану прве класе, пилоту и командиру 106. ескадриле Драгиши Милијевићу који је и погинуо у бици изнад Ровина 7.априла 1941. године.

„Сјећање није избљедило, у Тополи и данас постоји улица која носи његово име”, рекао је Вујчић обраћајући се ученицима у Новој Тополи.

У Градишци се 7. април обиљежава као дан кад су пилоти Краљевског ваздухопловства са два импровизована аеродрома кренули у напада на Трећи рајх.

Документарно-играни филм “Априлски лет” снимљен је 2021. године у продукцији Завичајног музеја Градишка.