Продајна изложба слика са атељеа на отвореноме “Др Борислав Шокчевић”

ГРАДИШКА – У Галерији Завичајног музеја Градишка дана, 2. јула 2024. године отворена је продајна изложба слика насталих током атељеа на отвореном “Др Борислав Шокчевић”.

Средства прикупљена од продаје слика биће утрошена у ревитализацију културно-просвјетног наслијеђа Градишке.

“На атељеу су настале веома вриједне слике, инспирисане Градишком, Савом, липама, мостом и другим, препознатљивим мотивима. Продајна изложба је традиционална и већ након њеног отварања, влада велико интересовање за откуп”, казао је Бојан Вујичић, директор Завичајног музеја Градишка.

Током дводневног Атељеа почетком јуна, настало је 10 умјетничких ђела која, појединачно, коштају од 300 до 500 КМ.

Заједнички су их креирали академски сликари и студенти Ликовне академије из Бањалуке. Продајна исложба трајаће до 8. јула.